About (anti) emo aneb Jakým právem soudíte?

23. srpna 2009 v 13:56 | Cady alias Ghost |  Emo
Ahojka, odchyláčci. (díky Cathy za dokonalý výraz ;-)) Ona si tak Cady brouzdá po internetu, připravuje se, že se konečně bude zase šprtat (konečně pochopila substituci), snaží se uklidnit a na co narazí... Na bandu vymaštěných dětiček, co se ooohromně nudí. Cad si hledala stránky s nějakým zaměřením anti a nestačila zírat. Má naprosto dost, čelist jí cinkla o klávesnici a jí samotné se chce brečet. Vzteky, nad tou lidskou demencí.
Narazila jsem na několik stránek Anti Emo, kde bylo něco ve smyslu, aby konečně emo generation úspěšně spáchala sebevraždu, utopila se ve svých slzách, strčila si svou ofinku do pr*ele, protože "metal je nejlepčíííííí, Emo fůůůůůůůj, buzny" a můžu pokračovat ještě hodně dlouho.

Mé naštvání ale nezačalo dneškem, nýbrž už včera. Všichni jsme pozéři! Bacha na nás! Jo, černej průvod odchylných pozérů s krásnou, duhovo - černou vlaječkou. :-) (díky, Cath ;-)) Pokud někdo o daném stylu něco neví nebo se mu to nelíbí, nemá právo kafrat, urážet a mlít cosi o pozérství, když sám neví, co to je. ;-) I když něco nemá pojmenování, neznamená to, že to neexistuje. ;-)


Tohle jsem našla, když jsem tak brouzdala po EMO videích. Našla jsem si text, došlo mi ale už předtím, proč se to jmenuje "Anti EMO Lied". Nemám tady našeho germanistu, pokusím se tedy o překlad refrénu, text je děsně dlouhý. Jinak ho najdete tady.


Es is hart kleiner Emo, ich weiß

Bitte ertränke dich doch einfach in den Tränen die du weinst

Ich weiß, kleiner Emo wie frustig es ist, das Leben

Lustig ist nichts mach' einfach Schluss mit 'nem Schnitt (2x)


Je to drsný malý emo, já vím

Prosím utop se prostě ve svých slzách, co vypláčeš

Vím, malý emo, jak je to frustrující, život

Veselý není nic, ukonči to prostě jedním zářezem


Vyrozuměla jsem taky z textu, že emo girls jsou lesby s okovanou držkou a kluci buzíčci. Doslovně, nejsem vulgární. Tahle písnička mě dokázala pěkně nadzvednout.

Piercing nemám jediný, chtěla bych, ale nemám. Oblékám se do černýho, protože to tak chci. Trápím se, protože je lidem kolem mě ubližováno a mám svůj styl. Co se líbí ostatním, do toho se neseru. Je mi naprosto jedno, co kdo poslouchá, jak se obléká, jaká je jeho životní filozofie. Jsem, jaká sem. Možná nevypadám jako vzorová emo girl, ale cítím se tak a to je důležité.

Cítím se být emo, protože se nebojím dávat najevo svoje emoce - můžou být pozitivní, negativní, různorodé. Nejsem taková, protože bych nosila černý hadry. Nikdy jsem se neřezala, nemám to zapotřebí. NEJSEM POZÉR.

Písnička není věnována nejspíš pravým emařům, ale pozérům. Pozéři skazili tenhle životní styl - málokdo už ví, kde je skutečně pravda. Že emo existuje už skoro třicet let, je to styl hudby, přemýšlení, života, to nikoho nezajímá. Lidé vidí jen povrchní hodnoty, nesnaží se to poznat do hloubky a to je špatně.

Emo se člověk narodí, tím se nestane. Člověk "emo" nemusí ani tenhle styl oblečení nosit, tenhle styl hudby poslouchat, stačí, když se nebojí svých emocí a dá je najevo. Emo lidi existovali od pradávna, jen to ještě nemělo název. ;-) Nejsme žádný sebelitující se, fňukající chudinky. Zkuste někoho z nás poznat a uvidíte.

Myslí si snad někdo, že je lepší než my?! Mohla bych nadávat na hopery, oni na mě taky naráží, ale nedělám to. Nevyrábím materiály ohledně něčeho, co doopravdy nesnáším. Nevadí mi celá skupina, ale několik vybraných jednotlivců, které kdybych jmenovala, okamžitě se poznají.

Myslíte si, že jste něco víc?! Že silný řečičky typu "emo do plynu", "emo je teplý", "emáci jsou kurvy", že to někoho zajímá?! Máte snad patent na rozum?! Jak jste na to vůbec došli? Nemám ráda lidi, který se nad někoho povyšujou. Nikdo nemůže říct, jaký styl je nejlepší, protože každýmu se líbí něco jinýho. Čím víc budete někomu vymlouvat jeho styl, tím víc se ho bude držet. Nikomu to necpem, takže klid.

Nic jsme nikomu neudělali, proto si vyprošuju hrozně drsný metaláky, gangsta rappery nebo podobný, který o tomhle ví úplný nic. Taky mezi sebou mají pozéry. Metal si sami někteří spojují se satanismem, dělají ze sebe pekla pány (to je jedině Gee ;-)) a myslí si, jak je to jejich občasné "blití" in a KůL. Hopeři si na sebe vezmou gatě s rozkrokem až kdesi u kolen, navěsí na sebe šperky a podobný. Dělají ze sebe něco víc.

O životních stylech kolují různý pomluvy. Hopeři jsou feťáci, metalisti satanisté, gothici jakbysmet a emaři si pižlají žíly v rohu svého temného pokojíčku a naříkají, jak je nikdo nemá rád. Všechny tyhle věci, tyhle fámy, spojuje jedna jediná věc - pozéři. Vyložili si určitý "pravidla" (většinou parodie) po svým, dávají o sobě moc vědět a skuteční vyznavačí nějakého stylu potom někde zapadnou a je s nimi ámen - pozérů je snad, nedej Gee, početní převaha. Každý chce nějak zapadnout, jen neví jak a může to dopadnout i takhle.

Je těžký najít "nepozéra", je těžký ho poznat a nejtěžší je sehnat si skutečné informace a znát lidi, kteří skutečně do onoho stylu patří. Přesvědčit někoho, co tenhle styl skutečně znamená, vysvětlit, jak se věci mají někomu, kdo se setkával akorát s pozéry a nesháněl si skutečně solidní informace, je nadlidský úkol.

Nevím, proč se všichni otírají o emo. Aha, my jsme ty buzny, hnusáci, co se řežou a dělají ze sebe chudáčky. Nenechám nikoho, aby dál urážel moje kamarády, tak se pokusím něco sepsat, aby se tomu dalo rozumět.

- emo vzniklo v 80. letech jako hudební styl. Vzalo si prvky z několika žánrů typu punku, vznikla odpovídající móda a styl. Tímto se vyznačují všechny subkultury, které jsou dnes známé.

- emo si nepižlají žíly, pokud nejsou pozéři nebo nemají psychické problémy. Být emo sám o sobě problém není. Být debil a věřit pomluvám, to už je problém. Mohli byste rovnou říct, že všichni, kdo se řežou, jsou emo. Zdaleka ne. Tohle je (u emo) záležitost pozérů. Sebepoškozování rozhodně není záležitostí životního stylu, ale psychiky.

- ne všichni emo jsou bi, nebo homosexuálové. Děkuju opět pozérům a jejich parodii na pravidla. Chtěla bych říct, že emo nemá žádná pravidla, je to svoboda výběru - být emotivní a nebát se vyjádřit, co skutečně jsme. Já se nebojím říct, že jsem bisexuální, teprve nedávno jsem se začala dívat i po holkách. Nedělám to kvůli tomu, že je to napsáno v pozérských pravidlech, líbí se mi kluci i holky. Emo o sobě dávají pravdivý obraz pro své okolí - pokud jsou heterosexuálové, klidně to projeví.

Napadá mě, když řeknete, že každý emo je gay (případně lesbička), nebo bi, platí to i obráceně?! Jako že kdo je menšinově orientovaný, je emař? Nad tím tak přemýšlím a nic mě nenapadá. Pár lidí to asi nedomyslelo. *scratch*

Sama jsem si říkala, že bych nejradši byla emo gay. Když rozkliknete ten profil, houkne na vás "orientace : homosexuál"... Vy byste odolali něčemu takovýmu?


Aaaaaaw... ♥ ♥ Dobře, jen co si utřu sliny, budu pokračovat.

Nejspíš mi dochází, proč většina oněch emo boys jsou gayové nebo bi. Nebude to nejspíš jen tím, že někteří jsou pozéři a jen to o sobě tvrdí. Znám heterácký kluky a jejich silácký řečičky. Gayové a bi nemají potřebu se nad nikoho povyšovat, jsou citliví a především se vás nesnaží uhnat a rozumí vám. Jen moje domněnka, mám tyhle lidi hrozně moc ráda. :-)

- nemusíte mít slízlou patku, piercy a proužky, abyste byli emo. Musíte to cítit uvnitř sebe. Pokud se vám to nelíbí, přejděte to a neurážejte. Já to taky nedělám.

- emaři se dříve zabývali hlavně hudbou, jsou kreativní, společenští a přátelští. Nebojí se ve své komunitě jakkoliv projevit, řídí se svými city, ať jsou jakékoliv.

- emaři neuznávají uniformitu a liší se - proto nejspíš naráží na tolik urážek. Co je jiné, je automaticky u většiny lidí špatné. Nedojde jim, že by mohli popřemýšlet a možná by pak po kontaktu se skutečným emařem změnili názor.

- emaři poslouchají hudbu, jakou chtějí. Není ale pravda, že nejlepší emo kapelou jsou MCR. My Chemical Romance k tomuto stylu nepatří, několik emo kapel si ale vypůjčilo něco z nich. Proto jsou nejspíš Chemici zařazeni taky mezi ně.

Btw, emo songy nenabádají k sebevraždám. Když už tak moc chcete zařadit Chemiky mezi emo, tak si vzpomeňte na "I am not afraid to keep on living, I am not afraid to walk this world alone..."... Oh, jaké sebevražedné. Já se hudbou léčím a neznám emo písničky, které by vás nabádaly, abyste si šmikli žíly a kaput. Mě naopak dodávají sílu.


;-)

- emo samo o sobě není nebezpečné. Pokud se nestanete obětí předsudků a pozérů, jste naprosto v pohodě. Největší hrozbu vidím v komunitě pro ana, aneb sebevražedný kult krásy. Ve světě se válčí, je hladomor, bída, šíří se nemoci a nějaká paka se zabývají tím, co kdo nosí a poslouchá. Klid, dětičky. Běžte si zase hrát.

- emaři většinou hodně přemýšlí a není to jen o povrchních záležitostech. Není špatné bavit se o smrti, o tom, čeho chcete v životě dosáhnout, o tom, že je vám smutno. Emaři berou věci do hloubky a nejsou to jen povrchní figurky starající se jen o vzhled. Většina lidí se smrti bojí, ale je to jen jeden z aspektů života a o tom je třeba přemýšlet. Podle mě je smrt brána do dalších světů. To je asi tak vše.

- emotivní je smát se, milovat, radovat se, ale i plakat, vztekat se, naštvat se - nemysleme si tedy pod slovem "emoce" něco špatného a smutného. Je to velice široký pojem. Emaři jsou emotivní, což znamená, že dokáží cítit a prožívat jakoukoliv emoci, nejen tu negativní. :-) Taky jsou to jen lidi.

Nemám ráda pozlátko. Emo je jedinečné tím, že jsou to krásní lidé, ještě k tomu citově založení a inteligentní. Myslím tím ty nepozéry, pochopitelně. Budu se s někým dohadovat, až mi předloží pádné argumenty.

Každému se nám líbí něco jiného, proč to teda nenechat na pokoji, nebuzerovat se vzájemně a nejít si vlastní cestou?! Někdo je prostě jen agresivní, potřebuje se k něčemu vyjádřit, chce být děsně chytrej a spoustu dalšího. Nepomlouvejte něco, o čem nevíte zhola nic, je to trapas akorát pro vás a nebudete to vy, kdo bude vypadat nad věcí. Budete vypadat směšně.

Vy, co nám nadáváte, nedáváte najevou svou nadřazenost, ale stupiditu. Máme stejnou, třeba i vyšší cenu než vy. Soudím tak z toho, že zatímco vy se snižujete k úrovni vulgarity, násilí a nadávek, my vás jen tiše pozorujeme, nemáme potřebu se ve vás rýpat. Musíme se smát. Nezakládáme si blogy, abysme zesměšňovali něco, co nemáme rádi. Tohle jsou jen stupidní děti, který neví, co s volným časem. Blog tvoříme proto, abysme dělali to, co nás baví. Pokud si chcete onanovat svoje pokleslé ego a něco si dokazovat, pak prosím. Můžu se jedině smát.

Pozéři jsou paraziti, bohužel se tohle všechno děje. Hlavní je, že víme, co jsme my. Ostatní nám může být jedno. ;-) Je to jen věc vkusu, nic víc.

Smějete se nám, protože jsme jiní. My se smějeme vám, protože jste všichni stejní.


EMO IS LOVE. :-) :-*
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | Web | 23. srpna 2009 v 15:17 | Reagovat

aneb didlina byla poslední kapka k sepsání tohoto článku:-).
Samozřejmě musím jedině souhlasit. Nechápu jak může někdo neslintat nad podobnýma fotkama? U mě rozhodně vyvolávají vlnu slintání největšího kalibru.
Pozéři jsou a vždycky budou jenom banda blbečků. Nikdo si nezjistí informace, pravdivý informace o daným stylu. Radši uvěří nějakým rádoby drsným pravdilům, co dělat abys byl emo/gothic...to potom svědčí o inteligenci těch osob.
Nikdy nepochopím, proč si lidi zakládají anti blogy, když to tak strašně nemají rádi. Ať už je to o čemkoliv, nechápu, chápat nebudu.
A jelikož Cady je emo, ví o čem mluví. A Cady i kdyby byla oranžový slon, bude fajn holka.
Jak říkáš. Možná kdyby se trošku snažili a poznali takovýho člověka trochu blíž, zjistí, že to všechno není o nějakých pitomých pravidlech, sestavených bandou blbečků.
Mně se to líbí víc, když člověk dává najevo svoje pocity, než aby chodil pořád vytlemenej na celej kraj, přetvařoval se a dělal, že ho nikdy nic netrápí. Na co?
K těm písničkám to je taky téma na zamyšlení. Don´t jump přece jasně říká "Skoč" že?
Většinou je to nosit černou=být emo. Ale když si taková emo slečna vezme modrou, nikdy by to o ní v životě neřekl co?

Okey, blbě se vyjadřuju, ale Cady to určitě pochopí:o).
Článek se ti povedl, ale pochybuju, že zatvrzelí zastánci anti čehokoliv, by to pochopili. Holt kreténa nezměníš.

2 BlackFish BlackFish | E-mail | 23. srpna 2009 v 16:23 | Reagovat

Napsala jsi ten článek vážně moc pkně a musím stím jen a jen souhlasit. :-) Taky se mi nelíbí, když někdo odsoudí člověka jen proto, co nosí, jak vypadá, co vyznává namísto toho, aby se trošku namáhal a toho člověka poznal.  Lidi, kteří se mění jen proto, aby se zalíbili svýmu okolí a nestojí si za svým, za svým stylem života jsou chudáci, lituju je, protože ti nemůžou být nikdy šťastní, když se nechají vždycky ovlivnit svým okolím. I já mám svůj styl, svoje chování a nikdy bych to nezměnila jen proto, aby to bylo někomu po chuti, nebo že to hlásá dnešní společnost jako prostě to nejlepší. Vždycky budu sama sebou ať se to lidem líbí, nebo ne. Na každý styl života, nebo i ten hudební mám svůj názor, ale nikomu ho rozhodně nevnucuju a nic mu nevymlouvám respektuju tto. Když má někdo v mojí blízkosti blbý narážky na emo už se ani nesnažím jim něco vymlouvat, jen tiše skřípu zuby a myslím si něco o kreténech...Ono vysvětlit o čem tenhle styl doopravdy jegeneraci jako jsou naše rodiče nedej Google prarodiče, to dřív budou hrábě kvést, protože přece v televizi říkali, že emo je...blablabla...a tihle nás vychovávají...:-D

3 Euphoric-Endeavor Euphoric-Endeavor | Web | 23. srpna 2009 v 23:57 | Reagovat

moc krásně napsané.. souhlasím naprosto.. :-) taky jsem psala článek.. prostě ti degéni vidí jen povrchově.. neumí se dívat do hloubky.. nebudu to okecávat.. vše jsi uvedla.. :-) povrchní tupci jimi zůstanou.. a můžou nám jen závidět, že se umíme dívat i se zavřenýma očima.. protože vidíme hlavně srdcem.. :-)

4 zikyorias zikyorias | E-mail | Web | 25. listopadu 2009 v 19:39 | Reagovat

Ohh, svatá pravda... Myslim že neni psanejch pravd tolik a tak upřímnejch jako tohle. Nemám co vytknout, můžu jenom podotknout že ten citát na konci je naprosto vístižnej pro danou věc a i dál..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama