Anti "pro ana" community

26. srpna 2009 v 11:31 | Cady |  Téma
Ahojky. Slibovala jsem článek o pro ana. Mám snad toho dost, abych to mohla nějak osvětlit, rozepsat a nějak srozumitelně říct. Vím, že o tom už psal Enemy u sebe na blogu a nesetkalo se to s pochopením, takže to zkusím vzít z trochu jiného konce. On psal mírně v afektu, já s chladnou hlavou.


(překlad k videu na konci článku)

Okay, každý má mít svůj životní styl a nikdo nemá právo mu do něj kafrat. Jakmile mi někdo řekne, že pro ana je životní styl, tak mě to dokáže pořádně nadzvednout. Anorexie je především psychická nemoc. Chápu holky, který měly nadváhu a spadly do toho, trápily se, chápu i bulimičky. Ale nechápu holky, který tohle dělají jen kvůli nějakýmu zvrácenýmu modelu krásy.

Nacházím blogy, kde se nestačím divit. "Nikdy nejsi dost hubená". Vidím i anti thinspo, neboli fotky extrémně tlustých lidí. Z tohohle dělat životní styl, je mi z toho na nic. Modlitba k aně - o tom už ani nemluvě. Typy, jak nejíst, překonat hlad nebo jak zvracet...

Neodsuzuju všechny - jen ty s pro ana blogy. Holky většinou s úplně normální váhou. Chtějí být hubené, prázdné a to je pro ně krása. Pochopila jsem, co Enemy řekl, že tyhle holky vlastně nejsou vnitřně krásné - ony vidí akorát svojí postavu, nic jiného. Tyhle normálně štíhlé holky vidí akorát sami sebe, nic víc.

Tahají do toho ostatní, ty naivní třináctky, který chtějí někam patřít a jen proto, že tohle je in, to zkusí. Myslí si, že to ubrzdí, ale nestane se tak. Nakonec skončí samy, ve špitálech, nešťastný, podvyživený a bez přátel.


Vím, jaký to je. Enemy mi to vyprávěl, koho znal. Ty holky akorát kontrolují, kolik toho denně sní, nedokážou se bavit o ničem jiném než o sobě. Tohle byste vážně chtěly?! Mám pocit, že ty holky ztrácí soudnost. "Radši mrtvá, než tlustá". Pokud vás lidi měli rádi s nějakým tím špíčkem, budou vás mít rádi pořád. Ten, kdo vás bude mít rád až potom, co zhubnete a budu vám lízt kosti, za to nestojí. Jen další povrchní blbeček.

Je lepší být v pohodě, normálně jíst a být zdravá - ne podrážděná, malátná a vyhublá. Tohle rozhodně krásný není.

Pro ně je jídlo nepřítel. Jídlo ale není jen nebezpečí - jsou to především živiny, které tělo skutečně potřebuje. Pokud do sebe nedostanete takových 5000 kJ za den, vaše tělo bude strádat. Některé holky radši zemřou, než aby něco daly do pusy.

Říkají si, že zhubnou, že to ubrzdí včas, ale bohužel to nejde. Zamotají se do toho tak, že není cesty zpátky a potřebují pomoct. Jinak je čeká akorát cesta do blázince a smrt.

Vlezla jsem na jeden pro ana blog, kde majitelka psala článek o tom, že jí odvezou na psychiatrii. Ujišťovala svoje pro ana kamarádky, že až se vrátí, znova zhubne. Přibrala na 60 kilo. A nedávno přidala další článek. Shodila opět na 49 kilo a chce hubnout dál. A uvrtává do toho další, který můžou skončit ještě hůř.

Rozbrečelo mě to, bylo mi to líto. Nikdo jim to nevymluví, uznávám, že je to trápení. Ale vyloženě mě serou ty blogy.

Jediné správné je být hubená, nejíst, je to známka krásy a sebekontroly, nic není lepší než tohle. Vysvětlete to holčičkám, který se teprve hledají, že je tohle špatné. Pak do toho spadnou taky a můžou skončit hodně špatně. A majitelky pro ana blogů si dál vedou svoje jídelníčky, jako by se ani nechumelilo. Jak jsem správně pochopila Enemyho - ony vidí jen zevnějšek. Na ostatní opravdu kašlou. Jsou prázdné, ne krásné.

Krása je především otázkou sebedůvěry. Pokud je holka baculatější, ale v pohodě, lidi se s ní budou bavit radši, než s nějakou hubenou, která neustále počítá kalorie a je šíleně úzkostlivá.

Všimla jsem si, že ty fotky thinspo jsou dost často montáže. Ty holky můžou být hubené z jakýchkoliv důvodů. Většina jich má opravdu ještě dětskou postavu, což znamená, že se jejich těla ještě nezačaly zakulacovat.


A ještě horší. Nazývat Billa Kaulitze vaší nejlepší thinspiration... Musím vás zklamat, on opravdu nemá anorexii a nemůžete ho brát jako svůj vzor. Je to kluk, což znamená, že
má úplně jinou tělesnou stavbu a metabolismus než ženy. Opravdu je hodně hubenej... Ale pro ana rozhodně není a pochybuju, že by to podporoval.


Co nevidět bych tohle nahlásila adminovi - měly by se smazat takové stránky. Neodsuzuju stránky o zdravým hubnutí, proč ne, jedině ty propagující anu. Mluvím jen o tom, že holky s normální postavou do toho začnou padat jen kvůli tomu, že jsou zmatený, že jsou jak ovce ve stádě a zoufale chtějí někam patřit. Začnou hubnout a může je to i zabít. Sebevražda kvůli nějakýmu kultu krásy... Kterej vlastně ani krásný není.

Ty holky snad úplně zešílely. Jedno jim jsou zdravotní rizika, nedochází jim, že pokud budou takhle povrchní, asi je málokdo bude mít rád. Perou se za svůj životní styl, protože je správné být hubená. Neváhají si ničit vztahy. Narazily na kamarádky, které je do toho zatáhly a hecují se, aby byly co nejvíc thin. Nezlobte se na mě, ale pokud by se mnou někdo kamarádil jen kvůli tomuhle, opravdu bych ho poslala do kopru.

Zdravotních rizik není málo a komunita pro ana si je toho vědoma. Zašedlá pleť, kruhy pod očima, vypadávání vlasů, křehnutí kostí... Víte co, radši se podívejte na tohle. Kamarád je medik, mohl by taky o tom vyprávět.
Mediální tlak... Ne, nelíbí se mi to. Nikdy se mi to líbit nebude. Když pro ana holky končí na psychiatrii a ve špitálech, je to ještě normální? Je tohle důsledek neškodnýho životního stylu? Nemyslím si to. Je to duševní nemoc, která se vám odrazí i na těle. A najdou se bohužel i tací, kteří k tomu hecují.

Vy pro ana... Podsouváte někomu jako ideál krásy trčící kosti, i když to vůbec krásné není. Sedíte doma na zadku u počítače, trpíte hlady a ostatní holky jen povzbuzujete v tom, aby jednou skončily stejně špatně jako vy. Proč nejíst zdravě, cvičit a nehladovět? Hladověním toho člověk moc nevyřeší - zase se jednou pořádně nají a kila jsou zpátky.

Správné, zdravé hubnutí je tak kilo / týden. Pokud je to víc, je to už horší. Baví vás, nemocné, do toho tahat další lidi?! Já vlastně nechápu, proč si někdo z duševní nemoce dělá opravdu životní styl, chápe ty rizika, je si všeho vědom, je schopen svojí nemoc pojmenovat, ale myslí si, že tohle je opravdu jediné správné?!

Anorektičky, které do toho spadly ne vlastní vinou, trpěly opravdu psychickými problémy a nedaly se zfanatizovat, o tom ví své. Ví, jaká je to hrůza a trápí se, většinou nejsou schopné na počátku své nemoci opravdu anorexii pojmenovat a připustit si to. Vy víte, pro ana, že se huntujete, přesto to děláte. Ony se chtějí léčit a vy ne - vy si myslíte, že jste opravdu krásné. Vštěpujete někomu nemoc, díky které bude akorát tak nešťastný, zbyde z něj hromádka kostí bez citu a akorát s trápením. Důležitý je se mít rády takové, jaké opravdu jste. Skutečná krása vychází ze srdce.

Lidi vás díky tomu nebudou mít radši. Naopak se budou bát obejmout takovou hromádku kostí, abyste se jim nerozpadly pod rukama.

Nechcete se přestat drásat a konečně začít normálně žít? Tohle není život. Tohle je něco, co vám ten život může ukončit. Vy s normální váhou, nehledejte si přátele v pro ana komunitě, stáhnou vás na dno. Nemyslí na nic jiného než na sebe. To si neuvědomujte, vy pro ana, že ničíte nadějné životy?! Extrémně vyhublé holky opravdu nejsou krásné.


Tohle skutečně není krásné. Nedokážete si představit, kolik trápení za tím musí stát. Znám jednu osobu, která si protrpěla PPP, tohle se s vámi může potáhnout klidně celý život. Buďte zdravé, usmívejte se na svět a ten vás bude mít rád ještě víc, než jako vychrtlý párátka. Když budete jíst "normálně", nemůžete ztloustnout do extrémních rozměrů.

Neobhajuju obezitu, jen zdravý životní styl. A nemyslete si, vy pro ana. Já váš životní styl rozhodně nepovažuju za zdravý. Lituju vás. Běžte se léčit.

Jen tak pro info pro ana slečen - vážím 50 kilo a měřím 162 cm, je mi 18 let. Nejsem zakomplexovaná a tlustá a už vůbec vám nezávidím, jak jste říkaly. Vám totiž není co závidět. Já jsem spokojená sama se sebou, taky to zkuste. Je to stokrát lepší. Jediné zamindrákované jste tu akorát tak vy. Čekám, že se na mě tady sesypete, ale já to nějak ustojím. Pokud se v tom chcete dál plácat, prosím. Ale netahejte do toho nikoho dalšího!

Mějte se krásně a především - buďte sami sebou :o) Gerard s vámi

****

Překlad k videu

Pro Ana - ein Leben auf der Wage (anorexia nervosa) Pro ana - život na váze

Ich hoffe wir werden gute Freunde! Denn ich werde ab heute dein einziger Freund! - Doufám, že budeme dobří přátelé! Protože ode dneška jsem tvůj jediný přítel!

Es gibt 10 Gebote - je 10 pravidel

9. Du bist niemals zu dünn - Nikdy nejsi dost hubená

2. Dünn sein ist wichtiger als gesund sein! - Být hubená je důležitější než být zdravá!

Wenn du sündigst wirst, du dich solange übergeben bis du Blut spukst erst dann bist du rein! - Když budeš hřešit, dokud se neodevzdáš až do krve, teprve potom budeš čistá!

Ich liebe Ana... weil ich perfekt sein will - Miluju anu... protože chci být dokonalá

Du bist mein, nur mein, ohne mich bist du Nichts also kämpfe nicht gegen mich - Jsi moje, jenom moje, beze mě nejsi nic, tak proti mě nebojuj

Alle sind enttäuscht dass aus ihrer Tochter ein fettes faules Mädchen geworden ist und nichts auf der Welt verdient - všichni jsou zklamaní, že se z jejich dcery stala tlustá líná holka a nic na světě si nezaslouží

Ich zwinge dich immer wieder Modezeitschriften an zu sehen denn du wirst niemals so sein können wie sie - donutím tě už zase prohlížet si módní časopisy, neboť ty nikdy nebudeš moci být jako ony

Ich darf nicht essen ohne mich schuldig zu fühlen - nemůžu jíst, aniž bych se necítila vinna

§ 9 Es wird nicht über Essen oder Unzufriedenheit mit dem eigenen Körper gesprochen - Nebude se mluvit jen o jídle a nespokojonesti se svým vlastním tělem

Ich liebe Ana, weil mein Spiegelbild perfekt sein soll - miluju anu, protože můj odraz v zrcadle má být perfektní

Macht eurer Augen auf, pro Ana ist Mord - otevřete oči, pro ana je vražda


(pokud se vám něco nezdá, na něco jsem zapomněla anebo mám v překladu chyby, klidně se ozvěte ;-))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (130)
Zobrazit starší komentáře

101 EvelinaKix EvelinaKix | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 8:20 | Reagovat

prezzi di cialis nz

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">canadian cialis online</a>

    cialis soft from usa

102 EvelinaKix EvelinaKix | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 10:35 | Reagovat

cialisв®

      http://canadiancialisus.com/ - cialis canada

    <a href="http://canadiancialisus.com/">buy cialis</a>

    cialis generique achat

103 EvelinaKix EvelinaKix | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 16:41 | Reagovat

indien cialis 20mg

      http://canadiancialisus.com/ - canadian cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">buy cialis</a>

    get cialis prescription online

104 EvelinaKix EvelinaKix | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 4:03 | Reagovat

cialis oral jelly 20mg

      http://canadiancialisus.com/ - cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis canada</a>

    cialis tadalafil cheap

105 EvelinaKix EvelinaKix | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 5:33 | Reagovat

cialis generico a basso costo

      http://canadiancialisus.com/ - cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis online</a>

    generisches cialis billig

106 EvelinaKix EvelinaKix | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 10:22 | Reagovat

generic cialis doesnt work.

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">generic cialis online</a>

    cialis price 5mg

107 OlegKix OlegKix | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 11:32 | Reagovat

cost viagra nz

      http://viagraonlinelka.com/ - viagra cheap

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">viagra cheap</a>

    viagra 50 anni

108 OlegKix OlegKix | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 18:34 | Reagovat

cvs viagra sales

      http://viagraonlinelka.com/ - generic viagra online

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">buy generic viagra</a>

    viagra prescribing information

109 OlegKix OlegKix | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 18:59 | Reagovat

cheapest viagra 100mg tablets

      http://viagraonlinelka.com/ - purchase viagra

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">purchase viagra</a>

    link for you viagra next day

110 OlegKix OlegKix | E-mail | Web | 16. listopadu 2017 v 13:39 | Reagovat

wow)) approved viagra pharmacy

      http://viagraonlinelka.com/ - viagra cheap

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">buy viagra</a>

    le viagra a quel ag

111 LyubaKix LyubaKix | E-mail | Web | 17. listopadu 2017 v 17:49 | Reagovat

suche viagra tabletten

      http://viagradiscountg.com/ - online viagra

    <a href="http://viagradiscountg.com/">viagra online</a>

    viagra 50 mg preis

112 LyubaKix LyubaKix | E-mail | Web | 17. listopadu 2017 v 18:18 | Reagovat

venta de viagra en concepcion

      http://viagradiscountg.com/ - generic viagra online

    <a href="http://viagradiscountg.com/">generic viagra online</a>

    buying viagra chemist uk

113 LyubaKix LyubaKix | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 1:42 | Reagovat

viagra for sale online usa

      http://viagradiscountg.com/ - viagra cheap

    <a href="http://viagradiscountg.com/">buy generic viagra</a>

    buying viagra chemist uk

114 LyubaKix LyubaKix | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 3:17 | Reagovat

buy viagra generic cheap

      http://viagradiscountg.com/ - buy viagra online

    <a href="http://viagradiscountg.com/">discount viagra</a>

    viagra 50 mg preis

115 LyubaKix LyubaKix | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 4:09 | Reagovat

acheter viagra monde

      http://viagradiscountg.com/ - buy viagra online

    <a href="http://viagradiscountg.com/">generic viagra online</a>

    prix du viagra pfizer

116 LyubaKix LyubaKix | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 23:42 | Reagovat

italia viagra free online

      http://viagradiscountg.com/ - generic viagra online

    <a href="http://viagradiscountg.com/">buy viagra online</a>

    viagra generic drug

117 Smithb813 Smithb813 | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 12:21 | Reagovat

Hello there! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this. I will forward this page to him. Fairly certain he will have a good read. Thank you for sharing! babfddagadkgdedk

118 Smithk447 Smithk447 | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 5:23 | Reagovat

nasa,  , harold hill ccdbdedbeacgabck

119 Ivanspume Ivanspume | E-mail | Web | 31. ledna 2018 v 3:37 | Reagovat

canadianpharmaciesbnt.com
prescription drug price comparison

120 Smithf584 Smithf584 | E-mail | Web | 4. února 2018 v 20:26 | Reagovat

You have brought up a very good   details ,  thankyou  for the post. cgcddbadbcbdacda

121 NCSchuhEi NCSchuhEi | E-mail | Web | 6. února 2018 v 21:04 | Reagovat

chinese viagra 2000 mg

<a href="http://viagramestiksoss.com/">viagra pour femme effets secondaires
</a>

do urologist prescribe viagra

<a href=http://viagramestiksoss.com/>viagra online</a>

122 LelandSeere LelandSeere | E-mail | Web | 7. února 2018 v 19:10 | Reagovat

Hello, the whole thing is going nicely here and ofcourse every one is sharing data, that's really good, keep up writing.
<a href=http://viagraoblue.com/>viagra 100mg</a>

123 LelandSeere LelandSeere | E-mail | Web | 8. února 2018 v 7:14 | Reagovat

Simply wish to say your article is as amazing. The clarity to your post is simply cool and i can suppose you're knowledgeable in this subject. Fine with your permission allow me to grasp your feed to stay updated with imminent post. Thanks one million and please carry on the gratifying work.
<a href=http://viagraoblue.com/>buy viagra</a>

124 LelandSeere LelandSeere | E-mail | Web | 10. února 2018 v 12:16 | Reagovat

What's up colleagues, its great piece of writing concerning cultureand entirely defined, keep it up all the time.
<a href=http://levitravdnh.com/>levitra</a>

125 LelandSeere LelandSeere | E-mail | Web | 10. února 2018 v 14:06 | Reagovat

I am sure this piece of writing has touched all the internet viewers, its really really good article on building up new web site.
<a href=http://levitravdnh.com/>levitra</a>

126 Smithe796 Smithe796 | E-mail | Web | 1. března 2018 v 2:41 | Reagovat

I will immediately grab your rss feed as I can not find your email subscription link or enewsletter service. Do you have any? Kindly let me know so that I could subscribe. Thanks. efbdbagbgkggegbc

127 GFASchuhEi GFASchuhEi | E-mail | Web | 11. března 2018 v 5:49 | Reagovat

canadian pharmacies for cialis

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">buy canadian cialis</a>
viagra for canadians

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian cialis</a>

128 DCScqwhEi DCScqwhEi | E-mail | Web | Úterý v 16:41 | Reagovat

canadian discount cialis

<a href="http://cialiaswiskmetri.com/">online cialis</a>
is canadian viagra safe

<a href=http://cialiaswiskmetri.com/>cialis pengalaman
</a>

129 GFASchuhEi GFASchuhEi | E-mail | Web | Středa v 0:00 | Reagovat

canadian cialis suplier

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian cialis 5mg</a>
best prices on canadian viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian cialis sales</a>

130 GFASchuhEi GFASchuhEi | E-mail | Web | Středa v 16:20 | Reagovat

cialis by canadian health shop

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian viagra prices</a>
certified canadian viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian viagra prices</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama