Anti "pro ana" community

26. srpna 2009 v 11:31 | Cady |  Téma
Ahojky. Slibovala jsem článek o pro ana. Mám snad toho dost, abych to mohla nějak osvětlit, rozepsat a nějak srozumitelně říct. Vím, že o tom už psal Enemy u sebe na blogu a nesetkalo se to s pochopením, takže to zkusím vzít z trochu jiného konce. On psal mírně v afektu, já s chladnou hlavou.


(překlad k videu na konci článku)

Okay, každý má mít svůj životní styl a nikdo nemá právo mu do něj kafrat. Jakmile mi někdo řekne, že pro ana je životní styl, tak mě to dokáže pořádně nadzvednout. Anorexie je především psychická nemoc. Chápu holky, který měly nadváhu a spadly do toho, trápily se, chápu i bulimičky. Ale nechápu holky, který tohle dělají jen kvůli nějakýmu zvrácenýmu modelu krásy.

Nacházím blogy, kde se nestačím divit. "Nikdy nejsi dost hubená". Vidím i anti thinspo, neboli fotky extrémně tlustých lidí. Z tohohle dělat životní styl, je mi z toho na nic. Modlitba k aně - o tom už ani nemluvě. Typy, jak nejíst, překonat hlad nebo jak zvracet...

Neodsuzuju všechny - jen ty s pro ana blogy. Holky většinou s úplně normální váhou. Chtějí být hubené, prázdné a to je pro ně krása. Pochopila jsem, co Enemy řekl, že tyhle holky vlastně nejsou vnitřně krásné - ony vidí akorát svojí postavu, nic jiného. Tyhle normálně štíhlé holky vidí akorát sami sebe, nic víc.

Tahají do toho ostatní, ty naivní třináctky, který chtějí někam patřít a jen proto, že tohle je in, to zkusí. Myslí si, že to ubrzdí, ale nestane se tak. Nakonec skončí samy, ve špitálech, nešťastný, podvyživený a bez přátel.


Vím, jaký to je. Enemy mi to vyprávěl, koho znal. Ty holky akorát kontrolují, kolik toho denně sní, nedokážou se bavit o ničem jiném než o sobě. Tohle byste vážně chtěly?! Mám pocit, že ty holky ztrácí soudnost. "Radši mrtvá, než tlustá". Pokud vás lidi měli rádi s nějakým tím špíčkem, budou vás mít rádi pořád. Ten, kdo vás bude mít rád až potom, co zhubnete a budu vám lízt kosti, za to nestojí. Jen další povrchní blbeček.

Je lepší být v pohodě, normálně jíst a být zdravá - ne podrážděná, malátná a vyhublá. Tohle rozhodně krásný není.

Pro ně je jídlo nepřítel. Jídlo ale není jen nebezpečí - jsou to především živiny, které tělo skutečně potřebuje. Pokud do sebe nedostanete takových 5000 kJ za den, vaše tělo bude strádat. Některé holky radši zemřou, než aby něco daly do pusy.

Říkají si, že zhubnou, že to ubrzdí včas, ale bohužel to nejde. Zamotají se do toho tak, že není cesty zpátky a potřebují pomoct. Jinak je čeká akorát cesta do blázince a smrt.

Vlezla jsem na jeden pro ana blog, kde majitelka psala článek o tom, že jí odvezou na psychiatrii. Ujišťovala svoje pro ana kamarádky, že až se vrátí, znova zhubne. Přibrala na 60 kilo. A nedávno přidala další článek. Shodila opět na 49 kilo a chce hubnout dál. A uvrtává do toho další, který můžou skončit ještě hůř.

Rozbrečelo mě to, bylo mi to líto. Nikdo jim to nevymluví, uznávám, že je to trápení. Ale vyloženě mě serou ty blogy.

Jediné správné je být hubená, nejíst, je to známka krásy a sebekontroly, nic není lepší než tohle. Vysvětlete to holčičkám, který se teprve hledají, že je tohle špatné. Pak do toho spadnou taky a můžou skončit hodně špatně. A majitelky pro ana blogů si dál vedou svoje jídelníčky, jako by se ani nechumelilo. Jak jsem správně pochopila Enemyho - ony vidí jen zevnějšek. Na ostatní opravdu kašlou. Jsou prázdné, ne krásné.

Krása je především otázkou sebedůvěry. Pokud je holka baculatější, ale v pohodě, lidi se s ní budou bavit radši, než s nějakou hubenou, která neustále počítá kalorie a je šíleně úzkostlivá.

Všimla jsem si, že ty fotky thinspo jsou dost často montáže. Ty holky můžou být hubené z jakýchkoliv důvodů. Většina jich má opravdu ještě dětskou postavu, což znamená, že se jejich těla ještě nezačaly zakulacovat.


A ještě horší. Nazývat Billa Kaulitze vaší nejlepší thinspiration... Musím vás zklamat, on opravdu nemá anorexii a nemůžete ho brát jako svůj vzor. Je to kluk, což znamená, že
má úplně jinou tělesnou stavbu a metabolismus než ženy. Opravdu je hodně hubenej... Ale pro ana rozhodně není a pochybuju, že by to podporoval.


Co nevidět bych tohle nahlásila adminovi - měly by se smazat takové stránky. Neodsuzuju stránky o zdravým hubnutí, proč ne, jedině ty propagující anu. Mluvím jen o tom, že holky s normální postavou do toho začnou padat jen kvůli tomu, že jsou zmatený, že jsou jak ovce ve stádě a zoufale chtějí někam patřit. Začnou hubnout a může je to i zabít. Sebevražda kvůli nějakýmu kultu krásy... Kterej vlastně ani krásný není.

Ty holky snad úplně zešílely. Jedno jim jsou zdravotní rizika, nedochází jim, že pokud budou takhle povrchní, asi je málokdo bude mít rád. Perou se za svůj životní styl, protože je správné být hubená. Neváhají si ničit vztahy. Narazily na kamarádky, které je do toho zatáhly a hecují se, aby byly co nejvíc thin. Nezlobte se na mě, ale pokud by se mnou někdo kamarádil jen kvůli tomuhle, opravdu bych ho poslala do kopru.

Zdravotních rizik není málo a komunita pro ana si je toho vědoma. Zašedlá pleť, kruhy pod očima, vypadávání vlasů, křehnutí kostí... Víte co, radši se podívejte na tohle. Kamarád je medik, mohl by taky o tom vyprávět.
Mediální tlak... Ne, nelíbí se mi to. Nikdy se mi to líbit nebude. Když pro ana holky končí na psychiatrii a ve špitálech, je to ještě normální? Je tohle důsledek neškodnýho životního stylu? Nemyslím si to. Je to duševní nemoc, která se vám odrazí i na těle. A najdou se bohužel i tací, kteří k tomu hecují.

Vy pro ana... Podsouváte někomu jako ideál krásy trčící kosti, i když to vůbec krásné není. Sedíte doma na zadku u počítače, trpíte hlady a ostatní holky jen povzbuzujete v tom, aby jednou skončily stejně špatně jako vy. Proč nejíst zdravě, cvičit a nehladovět? Hladověním toho člověk moc nevyřeší - zase se jednou pořádně nají a kila jsou zpátky.

Správné, zdravé hubnutí je tak kilo / týden. Pokud je to víc, je to už horší. Baví vás, nemocné, do toho tahat další lidi?! Já vlastně nechápu, proč si někdo z duševní nemoce dělá opravdu životní styl, chápe ty rizika, je si všeho vědom, je schopen svojí nemoc pojmenovat, ale myslí si, že tohle je opravdu jediné správné?!

Anorektičky, které do toho spadly ne vlastní vinou, trpěly opravdu psychickými problémy a nedaly se zfanatizovat, o tom ví své. Ví, jaká je to hrůza a trápí se, většinou nejsou schopné na počátku své nemoci opravdu anorexii pojmenovat a připustit si to. Vy víte, pro ana, že se huntujete, přesto to děláte. Ony se chtějí léčit a vy ne - vy si myslíte, že jste opravdu krásné. Vštěpujete někomu nemoc, díky které bude akorát tak nešťastný, zbyde z něj hromádka kostí bez citu a akorát s trápením. Důležitý je se mít rády takové, jaké opravdu jste. Skutečná krása vychází ze srdce.

Lidi vás díky tomu nebudou mít radši. Naopak se budou bát obejmout takovou hromádku kostí, abyste se jim nerozpadly pod rukama.

Nechcete se přestat drásat a konečně začít normálně žít? Tohle není život. Tohle je něco, co vám ten život může ukončit. Vy s normální váhou, nehledejte si přátele v pro ana komunitě, stáhnou vás na dno. Nemyslí na nic jiného než na sebe. To si neuvědomujte, vy pro ana, že ničíte nadějné životy?! Extrémně vyhublé holky opravdu nejsou krásné.


Tohle skutečně není krásné. Nedokážete si představit, kolik trápení za tím musí stát. Znám jednu osobu, která si protrpěla PPP, tohle se s vámi může potáhnout klidně celý život. Buďte zdravé, usmívejte se na svět a ten vás bude mít rád ještě víc, než jako vychrtlý párátka. Když budete jíst "normálně", nemůžete ztloustnout do extrémních rozměrů.

Neobhajuju obezitu, jen zdravý životní styl. A nemyslete si, vy pro ana. Já váš životní styl rozhodně nepovažuju za zdravý. Lituju vás. Běžte se léčit.

Jen tak pro info pro ana slečen - vážím 50 kilo a měřím 162 cm, je mi 18 let. Nejsem zakomplexovaná a tlustá a už vůbec vám nezávidím, jak jste říkaly. Vám totiž není co závidět. Já jsem spokojená sama se sebou, taky to zkuste. Je to stokrát lepší. Jediné zamindrákované jste tu akorát tak vy. Čekám, že se na mě tady sesypete, ale já to nějak ustojím. Pokud se v tom chcete dál plácat, prosím. Ale netahejte do toho nikoho dalšího!

Mějte se krásně a především - buďte sami sebou :o) Gerard s vámi

****

Překlad k videu

Pro Ana - ein Leben auf der Wage (anorexia nervosa) Pro ana - život na váze

Ich hoffe wir werden gute Freunde! Denn ich werde ab heute dein einziger Freund! - Doufám, že budeme dobří přátelé! Protože ode dneška jsem tvůj jediný přítel!

Es gibt 10 Gebote - je 10 pravidel

9. Du bist niemals zu dünn - Nikdy nejsi dost hubená

2. Dünn sein ist wichtiger als gesund sein! - Být hubená je důležitější než být zdravá!

Wenn du sündigst wirst, du dich solange übergeben bis du Blut spukst erst dann bist du rein! - Když budeš hřešit, dokud se neodevzdáš až do krve, teprve potom budeš čistá!

Ich liebe Ana... weil ich perfekt sein will - Miluju anu... protože chci být dokonalá

Du bist mein, nur mein, ohne mich bist du Nichts also kämpfe nicht gegen mich - Jsi moje, jenom moje, beze mě nejsi nic, tak proti mě nebojuj

Alle sind enttäuscht dass aus ihrer Tochter ein fettes faules Mädchen geworden ist und nichts auf der Welt verdient - všichni jsou zklamaní, že se z jejich dcery stala tlustá líná holka a nic na světě si nezaslouží

Ich zwinge dich immer wieder Modezeitschriften an zu sehen denn du wirst niemals so sein können wie sie - donutím tě už zase prohlížet si módní časopisy, neboť ty nikdy nebudeš moci být jako ony

Ich darf nicht essen ohne mich schuldig zu fühlen - nemůžu jíst, aniž bych se necítila vinna

§ 9 Es wird nicht über Essen oder Unzufriedenheit mit dem eigenen Körper gesprochen - Nebude se mluvit jen o jídle a nespokojonesti se svým vlastním tělem

Ich liebe Ana, weil mein Spiegelbild perfekt sein soll - miluju anu, protože můj odraz v zrcadle má být perfektní

Macht eurer Augen auf, pro Ana ist Mord - otevřete oči, pro ana je vražda


(pokud se vám něco nezdá, na něco jsem zapomněla anebo mám v překladu chyby, klidně se ozvěte ;-))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (237)
Zobrazit starší komentáře

201 rowenaaj18 rowenaaj18 | E-mail | Web | 15. června 2018 v 0:26 | Reagovat

Girls with big tits blogs    
http://mature.xblog.in/?pic_katrina
   erotic book excerpts erotic blogspot erotic yoga sexy shop

202 lorazl18 lorazl18 | E-mail | Web | 15. června 2018 v 13:04 | Reagovat

Right-minded started fresh project:
http://yvette.w.telrock.org

203 Smithd490 Smithd490 | E-mail | Web | 20. června 2018 v 15:11 | Reagovat

Link exchange is nothing else but it is simply placing the other persons web site link on your page at proper place and other person will also do same for you. gekecekcgkkaaafb

204 Davidgup Davidgup | E-mail | Web | 21. června 2018 v 17:16 | Reagovat

<a href=http://7go.su/stati/kak-raskrutit-instagram>раскрутка инстаграм украина</a> - Раскрутка бизнеса в instagram, программа для набора подписчиков в инстаграме.

205 Thomasmenry Thomasmenry | E-mail | Web | 21. června 2018 v 21:12 | Reagovat

<a href=https://cvvshop.ws/cvv-shop-buy-now/>cvv shop good</a> - cvv shop download, cvv-shop.eu.

206 Michaelgralt Michaelgralt | E-mail | 22. června 2018 v 3:54 | Reagovat

Our organisation is well connected with many invigilators, British directors matter
degraded managers and test centers, which enables us to make an impression on your scores in any ielts
center here the earth . All our certificates are original and British Council
certified. If you demand to <a href=http://coursbitcoineuro.pbworks.com/w/page/126948560/Cours%20Bitcoin%20Euro>cours bitcoin btc euros</a> induce an cross-examination like press into service beneath details to with us.

207 JasonJeaby JasonJeaby | E-mail | 22. června 2018 v 9:55 | Reagovat

require some problems with the currency switcher plugin. Nearby come up short, USD is in use. I’ve added some products with a toll of ‘100’, the <a href=https://coursdubitcoin.tumblr.com/>quel est le cours du bitcoin</a> department store messenger showed ‘$100’. Then I changed the currency to EUR. The single meaning: The product locate once in a while shows the deliberate USD appraisal ($106,83) but it should show the EUR consequence (€100).

208 Arthurcrept Arthurcrept | E-mail | 22. června 2018 v 12:31 | Reagovat

No, if your BS doesn't counterbalance, chances are it is because every item on the BS that is changing from year to year is in all expectation not correctly reflected on the CF statement. Here are the common steps to checking and troubleshooting your non-balancing loam
1) Announcement in all your subtotals and totals on the BS are <a href=http://inx.lv/6Ky>cours ethereum</a> adding correctly.
2) Acceptable towards thru the BS tale wainscotting at a in relation to and on that if the make up for on that unusual changes in any year, that that convert is reflected on the CF statement. If not, be aware of inevitable you stream it by path of the CFS, equivalent to working choice items. You requisite endure to observe accounting rules and classify in the dress down category
3) If all the region items on the BS are being reflected on the CFS, then authenticate that you comprise the signs unimpeachable; with a examine benchmark, that CapEx (shin-plasters effusion) is decorously increasing PPE. Mixed errors are well-earned to dishonest sign.

209 medanbrinD medanbrinD | E-mail | Web | 4. července 2018 v 16:30 | Reagovat

Разобравшись в том, каким образом работает принцип осознанного сновиденияи изучив способы управления сознанием, Вы сможете получить незабываемый опыт. Рационализировать и разукрасить бытие поможет современное решение - прибор для осознанных снов. Уникальную и инновационную разработку купить Вы можете уже сегодня.

Проанализируйте свои сны за последние месяцы, сколько раз вы находились в состоянии между сном и реальностью, не осознавая до конца, что происходит. А сколько раз вам снились кошмары? Помимо этого, многие люди впадают в состояние паралича во время сна - при этом Вам кажется, что Вы не можете двигаться. А теперь представьте, что всего этого можно избежать и превратить неприятные сновидения, например, в увлекательные путешествия во сне. Заказав на нашем сайте прибор "DreamTrainer", Вы навсегда забудете о кошмарных сновидениях.

Метод осознанных сновидений, говоря современным языком, позволит вам создать контролируемую виртуальную реальность, в которой вы сможете полностью управлять своим сном. Во сне Вы сможете воплотить любые свои фантазии, разобраться со своим внутренним миром, избавиться от многих проблем - приборы для осознанных сновидений созданы именно для этих целей.

Благодаря инновационной методике контроля состояния, Вы сможете достаточно быстро добиться нужного результата. Установите прибор на дужку очков перед его использованием - акселерометр будет реагировать на малейшие движения, подавая сигнал на светодиоды. Таким образом, обращая внимание на изменения индикаторов, Вы сможете контролировать свое состояние. Приучая свой мозг контролировать состояние реальности в дневное время, вы, со временем, сможете перейти к осознанным сновидениям и полностью раскрыть их потенциал.

<a href=https://claps.me/catalog/pribory-dlya-osoznannykh-snov/dreamtrainer-proverka-osoznannosti/>Прибор для осознанных снов</a> был разработан после ряда научных исследований, в ходе которых ученые изучали, как человек может повлиять на свой сон. В ходе изучения специалисты выяснили, что главным условием контроля сновидений является умение осознавать состояние реальности, а окружающие факторы не имеют никакого значения. Осознанные сновидения доступны!

Тренировки не займут у Вас много времени, справиться с ними может любой желающий. Освоив простую методику, Вы сможете распознавать реальность и использовать это свойство для управления своими снами. Те преимущества, которые вы получите, в тысячи, если не миллионы раз выше по сравнению с доступной стоимостью прибора. Оформляйте заказ прибор "DreamTrainer" и начните новую жизнь уже сегодня!

210 JamesLop JamesLop | E-mail | Web | 9. července 2018 v 6:06 | Reagovat

продвижение и поисковая оптимизация сайтов seo По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин SEO PRO1 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы...Анализ вашего интернет-проекта бесплатно

211 christauf11 christauf11 | E-mail | Web | 10. července 2018 v 18:35 | Reagovat

Pornographic girls blog    
http://lesbianmilf.xblog.in/?blog_kailey
  iphone beastiality porn sex and the city энбг paige ashley with blonde hair racheal roxxx eats cum

212 Smithd326 Smithd326 | E-mail | Web | 12. července 2018 v 18:32 | Reagovat

This kind of game gives a real experience of building a kdadbcebefgkcdfb

213 Eugenemit Eugenemit | E-mail | 17. července 2018 v 3:44 | Reagovat

Hi,Please check this  https://rom.io/RW92 fast as you can. Thanks

214 rosemarytf18 rosemarytf18 | E-mail | Web | 17. července 2018 v 14:06 | Reagovat

Sexy blog pictures from internet  
http://hiddencam.xblog.in/?tierra
  erotic java games sextoy swinger free adult movie tube love erotic

215 salvadorwg4 salvadorwg4 | E-mail | Web | 17. července 2018 v 16:20 | Reagovat

Pron blog situate  
hot sex free adult game erotic statues erotic gif erotic dress    
http://asian.erolove.in/?mya  ;
  erotic boxing erotic mens underwear erotic vampire movies erotic oil paintings the erotic traveler

216 erikarr69 erikarr69 | E-mail | Web | 18. července 2018 v 0:36 | Reagovat

Started new spider's web predict
http://onstrapon.purplesphere.in/?gain.karly
venus erotic fair xxx sex erotic phrases erotic painting free sex videos for free

217 catherineih18 catherineih18 | E-mail | Web | 18. července 2018 v 4:49 | Reagovat

My modish website:
http://winnie.go.telrock.net

218 FrancisVap FrancisVap | E-mail | Web | 22. července 2018 v 5:00 | Reagovat

Добрый день!  
Долго не мог войти в кабинет Госуслуг, пока не увидел инструкцию на сайте <a href=>http://kabinet-gosuslugi.ru</a>
Теперь и вам  рекомендую!

219 Mirkapiep Mirkapiep | E-mail | Web | 24. července 2018 v 10:26 | Reagovat

Peels help to eliminate from most old amendments dermatological cover. exfoliation effective at any age, suitable for skin of any species. After superficial exposure disappear small wrinkles, skin area becomes smooth, without wrinkles. Rehabilitation – 3 days. deeper peeling beautifully copes wrinkles (expression, age, affects small pits, eliminates spots.
Adaptation – 7 days. Profound peeling doing in the beauty clinics. This is very effective procedure, but requires long period regeneration – about one month.
<a href=http://chemicalpeel.in/salon-deep-chemical-peel-before-and-after>deep chemical peel before and after</a>

220 LizzieIrosy LizzieIrosy | E-mail | Web | 26. července 2018 v 20:06 | Reagovat

casino online
<a href=http://playcasinoonline24.com/>online slots</a>
<a href="http://playcasinoonline24.com/">online casino games</a>
casino games slots

221 Seniorsjep Seniorsjep | E-mail | Web | 27. července 2018 v 16:43 | Reagovat

Help systems for old people <a href=http://seniorsmentalhealth.ca>Alarm System!</a>

222 nelliexo11 nelliexo11 | E-mail | Web | 30. července 2018 v 18:37 | Reagovat

My creative entanglement outline:
http://frances.forum.telrock.net

223 Mirkapiep Mirkapiep | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 12:21 | Reagovat

Peels can help to escape from of all age amendments dermatological layer. effects effective at any age, adapted for skin layer of any species. After light peeling disappear small wrinkles, epidermis turns out young, without wrinkles. Rehabilitation – 3 days. an Average peeling well struggles wrinkles (expression, age, smoothing little scars, eliminates age spots.
Rehabilitation – 7 days. Profound peeling doing in the beauty hospitals. This is maximum effective procedure, although requires long period recovery – up to thirty days.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel>chemical peel results</a>

224 MorrisQuien MorrisQuien | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 5:13 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN  http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox
To learn how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype free tatyana.kondratyeva2 or tel.: +1(248)730-4178

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

225 Robertrurce Robertrurce | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 22:25 | Reagovat

suitable site <a href=https://fullzdumps.cc/>buy fullz</a>

226 SergioLayep SergioLayep | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 1:55 | Reagovat

Why do people age and how can Protandim NRF 2 help slow that process? TrueScience Skincare Cream with Protandim Anti-Aging Formula is the best in peace. Buy, register ONLY for Canada, Australia, Hong Kong, Mexico, Thailand, Great Britain, USA

Protandim Nrf2 (протандим)Самое сильное средство в Мире против старения и в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов. На базе Протандима Созданы для Женщин удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики. Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

Регистрация в проект Lifevantage Беспошлинно Россия и страны СНГ.
https://www.youtube.com/watch?v=UYzaR7AthU8

AminoBoosters в 3-7 раз дешевле, чем Laminine LPGN.  В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений  http://1541.ru viber +380976131437  Скайп evg7773

227 aileenhi18 aileenhi18 | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 4:28 | Reagovat

Updated contrive page:
http://autumn.blogs.telrock.org

228 bonboisy bonboisy | E-mail | 4. srpna 2018 v 12:36 | Reagovat
229 Smitha435 Smitha435 | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 13:47 | Reagovat

Definitely pent subject material, be thankful in support of picky facts . bekeeddkgacdaacd

230 kristinayw4 kristinayw4 | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 8:04 | Reagovat

Striking pctures  
http://teenlesbians.xblog.in/?arlene
  erotic costumes free pornography site erotic cosplay erotic e books erotic obsession

231 SergioLayep SergioLayep | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 4:06 | Reagovat

http://77a.lifevantage.com Why do people age and how can Protandim NRF 2 help slow that process? TrueScience Skincare Cream with Protandim Anti-Aging Formula is the best in peace. Buy, register ONLY for Canada, Australia, Hong Kong, Mexico, Thailand, Great Britain, USA

232 Keithjap Keithjap | E-mail | 7. srpna 2018 v 4:36 | Reagovat

Время беcценно. Видое https://youtu.be/XOGDX468aH8

Ребята, подскажите первый раз сделала Видео, хочу услышать ваше мнения. Сасибо за ранее.

233 fredapt4 fredapt4 | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 10:52 | Reagovat

My new blog sites
http://hotpic.erolove.in/?entry.nina
porn stars of 1992 accent school - accentschool free pronunciation softwarde. hentai movies streaming erotic stories archive blue bell ice cream

234 MorrisQuien MorrisQuien | E-mail | Web | 9. srpna 2018 v 1:09 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

235 janelleex16 janelleex16 | E-mail | Web | Středa v 12:19 | Reagovat

My revitalized time
http://pattaya.girls.blogporn.in/?entry.nadia
harris odinga quality bride agency

236 helenspoo helenspoo | E-mail | Web | Čtvrtek v 11:01 | Reagovat

My name is Helen. And I am a professional academic writer with many years of experience in writing.

My primary goal is to solve problems related to writing. And I have been doing it for many years. I have been with several groups as a volunteer and have assisted people in many ways.
My love for writing has no end. It is like the air we breathe, something I cherish with all my being. I am a full-time writer who started at an early age.
I’m happy that I`ve already sold several copies of my books in different countries like Canada and China and others too numerous to mention.
I also work in an organization that provides assistance to many clients from different parts of the world. People always come to me because I work no matter how hard their projects are. I help them to save energy, because I feel fulfilled when people come to me for writing help.

Academic Writer – Helen - <a href=http://girlscoutsmilehi.org/>Girlscoutsmilehi</a> Team

237 maragun maragun | E-mail | Web | Dnes v 0:32 | Reagovat

Hello, it’s Mara Gunn here!
I work as a professional an essay writer and have created this content with the intent of changing your life for the better. I started honing my writing talent in high school. I learned that my fellow students needed writing help—and they were willing to pay for it. The money was enough to help pay my tuition for my remaining semesters of college.
Ever since school, I have continued to work as a professional writer. I was hired by a writing company based in the United Kingdom. Since then, the dissertations that I have created have been sold around Europe and the United States.
In my line of work, I have become familiar with hearing, “Mara, can you help me meet my writing assignment deadline?” I know that I can provide this service.

Professional Writer – Mara – <a href=http://goodthingsgrow.com/>Goodthingsgrow</a> Corp

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama