Exorcismus Anneliese Michel

19. srpna 2009 v 16:32 | Enemy |  Mystery

Zdrawíško. Jo, do téhle rubriky jsem chtěl napsat už delší dobu, ale po nepodařeném článku o upírech se nemám čeho chytit. Tenhle článek byl na jednom z mých starých blogů a rozhodl jsem se ho trochu pozměnit, předělat a rozpracovat. Uvidíme, kam se pohneme. Připojil jsem předtím do onoho článku varování - připojuju ho i sem. Možná to nebude pro slabší povahy. Děkuju. Můžeme dál.Slovo "exorcismus" pochází z řeckého "exorkismós", což znamená "vyhánění". Je to obřad vykonávaný ve všech náboženstvích a slouží k vyhánění zlých sil ze zvířat, předmětů i lidí. Ačkoliv se exorcismus praktikuje snad ve všech náboženstvích, poslední dobou si tento rituál přivlastnilo hlavně křesťanství.


Posedlý ztrácí kontrolu nad sebou samým, svíjí se v křečích, dokáže se zkroutit do neuvěřitelných pozic, mluví cizími jazyky, které nezná, má obscénní výroky, má nadlidskou sílu, polyká různé předměty, někdy ovládá i schopnost telekineze. Ne vždy ale tohle bývá určeno jako posedlost - stává se, že velice často toto lékaři diagnostikují jako duševní chorobu a v některých případech jako epilepsii. Léčí tělo, duši však nevyléčí, ta postupně chřadne a bez onoho vymítání se jí démon zmocní úplně, může jí i zabít.

Nyní už k Anneliese. Narodila se 21. září 1952 v Liebfingu v Bavorsku (Německo) a zemřela 1. července 1976 v Klingenberg am Main. Pocházela z katolické rodiny a v době mezi zářím 1975 a červencem 1976 byla podrobena "vymítání Ďábla".

V roce 1968 se u Anneliese objevují příznaky epilepsie. Ve škole upadne do bezvědomí a v noci v silných křečích si prokousne jazyk. Poté tvrdila, že během záchvatu cítila přítomnost cizí síly, která jí prý vtlačovala do matrace.

Při dalším záchvatu v srpnu 1969 je podrobena neurologickému vyšetření a EEG. Epilepsie byla vyvrácena a její onemocnění bylo označeno za záchvat typu grand mal a byly jí nasazeny antiepileptika. Ty brala až do své smrti.

Po zánětu plic se Anneliese zůčastnila ozdravného pobytu, kde však přišel další záchvat. Opět upadla do bezvědomí, ale neměla žádný zvláštní neurologický nález. Při tomto záchvatu měla Anneliese svou první vizi. Podle jejích slov viděla "riesige teuflische Fratze" ( "šklebící se tlama Ďábla"). Od té doby se neustále vize vracela a Anneliese začala upadat do depresí.

Poslední těžký záchvat prodělala v roce 1972, nález byl ovšem opět negativní. Anneliese si začala stěžovat na podivný zápach, který ale cítila jen ona a vize se jí neustále vracely. Uchýlila se k duchovnímu životu a modlitbám. Na pouti v Itálii napadla správkyni kaple a nebyla schopna vstoupit do kostela, nemohla se podívat na Kristův obraz.

Specialista na exorcismus Adolf Rodewyk je přesvědčený o Anneliesině posedlosti. S Anneliese se seznámí otec Ernst Alt, pravidelně se s ní modlí. Po dalším negativním neurologickém nálezu se rozhodne požádat würzburgského biskupa o povolení k exorcismu. Než k obřadu došlo, Anneliesin stav se výrazně zhoršil. Dočasně ochrnula, záchvaty zesílily, byla zuřivá, napadala lidi kolem sebe, objevila se hyperaktivita, sebepoškozování, byla schopná několik hodin v kuse volat Ježíše o pomoc. Stěžuje si i na návaly horka a obličej si namáčí v záchodové míse.


24. září 1975 proběhne první exorcismus. Exorcisté během vymítání údajně hovoří s šesti démony, kteří se představili, jako: Kain, Nero, Lucifer, Jidáš, Hitler a farář Fleischmann (kněz z blízké vesnice , žijící v 16.stol., který porušil celibát). Její duševní stav se začíná zlepšovat a v roce 1976 její vize přestávají úplně. Její fyzický stav se ale začal výrazně zhoršovat, přestala jíst, odmítala lékařskou pomoc. Zemřela 1. července 1976, příčinou smrti podle pitvy byla podvýživa. Někteří také tvrdí, že se může jednat o důsledek půstu, drženého během exorcismu. Anneliese totiž odmítala potravu během celého vymítání, i v době své "posedlosti".

Exorcisté i její rodiče byli odsouzeni k podmíněnému trestu odnětí svobody z důvodu "zanedbání péče" . Za vážné pochybení bylo považováno to, že Anneliese neužívala silnější léky a nebyla proti svojí vůli vyživována.

Později církevní komise prohlásila, že Anneliese posedlá vůbec nebyla. Dodnes se lidé scházejí u jejího hrobu a někteří žádají, aby byla prohlášena za svatou. Prohlásili také, že její tělo se nerozkládá. Po její exhumaci v roce 1978 bylo ale jasně vidět, že její tělo podléhá známkám rozkladu.

Případem Anneliese se zabýval i režisér Scott Derrickson, který natočil film podle skutečné události - "The exorcism of Emily Rose".
To, co skutečně Anneliese bylo, se nejspíš už nedozvíme. Možná, kdyby lékaři, psychiatři a exorcisté trochu líp skloubili svou spolupráci, Anneliese by nemusela zemřít. Ale to je jen kdyby...

Nevím, co si o tom mám myslet, takže můj vlastní názor vám nejspíš nesdělím. Snad jen, že se tady třesu a nemůžu ze sebe vydat hlásky. Děsnej strašpytel...

Loučím se s vámi, mějte se a zatím.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | Web | 19. srpna 2009 v 16:49 | Reagovat

Jo ten článek si pamatuju...popravdě mě nejvíc děsí to video, je to jako z nějakýho hororu, teď se budu bát jít i na záchod...
Přijde mi docela divný, že mohl někdo říkat jak byla nemocná a tak, když jí žádnej nález nenašli. Taky všechny ty záchvaty, vize, zápach...nevím, něco na tom pravdy bude. A z toho videa...no ten hlas vážně nezní vyrovnaně..
Je možný, že to byla nějaká psychická porucha, ale kdo ví..

2 BlackFish BlackFish | E-mail | 19. srpna 2009 v 19:43 | Reagovat

Uf, uf...běhá mi mráz po zádech... Taky si na to pamatuju z tvýho posledního blogu...no nejdřív jsem si tam to video nepustila, ale pak mi to nedalo a tak jsem si ho pustila...brr...je to vážně děsivý a fascinující zároveň....nevím čemu věřit, mohla to být opravdu nějaká vážná psych. porucha, ale kdo ví...tenhle řekněme směr...vymítání zlých sil asi nevznikl jen tak ze srandy, muselo to mít svůj důvod a když bych to vzala tak nějak do hloubky...pokud existuje dobro, nějaká tajemná síla...a ta existuje, protože zázraky se dějí a léčitelé, kteří umějí vyléčit tělo a duši jsou taky realita, tak stejně k tomuhle musí existovat i protiklad...tak jako je den a noc...aby vše bylo v rovnováze musí být pro a proti...ale je to děsivý...

3 Venom Venom | Web | 21. srpna 2009 v 9:21 | Reagovat

Myslím si že posedlá byla. Mohla by tak sice vypadat i duševní choroba, ale jak by mohl vyhladovělý člověk několik hodin z plných plic křičet? Dva dospělí chlapi měli co dělat aby ji udrželi, takovou měla sílu. A souhlasím s tebou... měli spolupracovat jak lékaři, tak exorcisté... ale to je asi spíš utopie... a jinak... kurec sebral jsi mi článek :-DDD taky jsem o tom chtěla psát. Ale však to mi neuteče :-)

4 beach bridal dresses beach bridal dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 13:08 | Reagovat

Looking For this while use google thanks friends
http://www.isdress.org

5 replicas iwc replicas iwc | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 4:53 | Reagovat

Q. Why did the one-handed man cross the road?
http://www.begwatches.net

6 Jiří Jiří | E-mail | 26. února 2013 v 13:37 | Reagovat

Jedním z problémů je ten, že pannu Marii lidé dali na místo, kde má být Ježíš Kristus - on je jediným spasitelem a prostředníkem mezi lidmi a Bohem. Démoni žádnou šílenou hrůzu z Marie vůbec nemají, šílenou hrůzu mají z Krista. To, že se rodina modlí k panně Marii a dalším "svatým" bylo marné a démoni sehráli divadlo o "velké paní" ze které mají hrůzu, taktéž z vyslovování jmen "svatých". Navíc Marie satanovi hlavu nerozdrtí - to udělá pouze a jenom Ježíš. Ta rodina se otevřela komunikaci s duchovním světem - v tomto případě panou Marií ( ve skutečnosti jde o projev démonů, kteří se snaží přimět lidi k tomu, aby na místo Krista dosadili někoho jiného ) a uzavřeli s ní "smlouvu o obětování". Boží Syn Ježíš Kristus se jednou provždy obětoval - další oběti již netřeba - nehledě na to, že jenom Syn Boha mohl lidem dát tuto oběť, protože byl naprosto "čistý", kdežto tato dívka měla tzv. dědičný hřích atd., takže další divadlo démonů. Myslím, že v tomto případě by pomohl jedině Kristus - z něho mají démoni největší hrůzu. Lidé se klanějí a uctívají Marii a "svaté" - tím odstranili Krista jakožto jediného prostředníka a modlidba potom jaksi nefunguje. To je vlastně cíl satana. Odstranit Krista a nahradit ho kdečím, v dnešní době třeba vírou v mimozemšťany. Jestliže se podíváme, jak Kristus vyháněl démony, tak to z exorcismem nemá nic společného...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama