Trust in... God?

23. dubna 2010 v 22:21 | Enemy & Jeho temná eminence |  Téma
ICONATOR_5a488549d99f6101e83850624e7a7b95
Ahoj, zlata. Plánoval jsem tenhle článek už od doby, co se do něj pustilo moje druhé temné já. (neboli můj bráška) Psal tak nějak všeobecně o víře jako myšlence, která může jak pomáhat, tak ničit. Nemusela to být nutně víra v Boha. Ani já neomezuju víru jen na Boha a ostatní bohy, člověk může věřit v čemukoliv... Ale co když... se to zvrtne?!Myslím, že nejsem sám, kdo si poslední dobou všímá, že svět se naprosto zbláznil. Vím, že je to jedna z miliónů frází, co lidi používají každý den, bez ohledu na souvislosti.

Poslední dobou jsem byl v mnoha diskuzích ve škole i těch na internetu označen za xenofobního a netolerantního. Někoho, kdo prosazuje pouze svou pravdu a všichni věřící lidé jsou pro něj jen zmanipulovaná chátra. Nevím, jak na to přišli. Ničí víra mi nevadí, nikomu se jí nesnažím vymlouvat a sám věřím v to, co věřit chci a nenechám si nic vnutit.

I tak... zkurvení Jehovci. Promiňte, ale ještě jeden nám zazvoní u dveří a jeho zadnice pozná středověk.

Pardon, už nebudu odbíhat od tématu.

Pryč jsou ty doby, kdy jste si mohli za peníze koupit u církve (Boha?) odpuštění, pryč jsou doby, kdy církev měla hlavní slovo ve státě, pryč jsou doby, kdy vás kvůli jinému přesvědčení nebo za "čarodějnictví" mohli i upálit. Křesťanská Evropa, kde milovali bližního svého a násilně obracovali ostatní náboženství na svou víru. Jak pokrytecké, až dodnes.

Ve jménu Boha zemřelo spoustu lidí, stalo se spoustu zvěrstev... Přikázání "Nezabiješ" a ono "Miluj bližního svého" jaksi vyšumělo do ztracena. Církev je plná mravokárců, kteří kážou mravní čistotu, zakazují kondomy, (jen ať se vesele šíří HIV), jakoukoliv jinou antikoncepci (proč nemít těch dětí rovnou deset? pak nebude celá rodina mít co žrát...) potraty a jsou ostře proti homosexualitě. Přitom případů zneužívání dětí kněžími (většinou se jedná o malé chlapce, ale dívky nejsou vyjímkou) se poslední dobou hemží nějak moc.

Jak pokrytecké. Hříšníci, kajte se. A kam zmizel ten váš Bůh? Svoje hříšné hodnostáře nepotrestá? Někdo si prostě myslí, že takhle si pojistí cestu do nebe. Jak smutné.

Křesťanská společnost se ale rozvíjí. Jiná, protestantské církve přijímají do svých řad jak gaye, tak lesbičky, vysvěcují je na kněze a nenařizují celibát. Další krok k toleranci a ono "Miluj bližního svého" skutečně nabývá ty pravé rozměry.

Kdysi silně křesťanská společnost se rozvíjí. Dnes je běžné, co dřív bývalo naprosto nepřípustné. Ve velké části euroamerické civilizace už Bůh nemá takový vliv. 

A bude tam mít vliv třeba... Alláh?

Velice ti děkujem, drahá multikulturní společnosti. Velmi jsi nám polepšila.

Křesťanská společnost se rozvinula. Muslimská bohužel zůstala někde ve středověku. Spousta muslimů emigruje z nějakého důvodu do Evropy, Spojených států a dále. Proč ne, cizí víra nás může něčím obohatit a něčemu novému nás naučit. 

Krásné to ideály a rád bych tomu věřil. Nicméně, pravda je nejspíš někde úplně jinde.

Evropu již středověk minul, Evropané se nazývají moderní, tolerantní společností, která přivítá kohokoliv s otevřenou náručí. Bohužel se jaksi přepočítala. Muslimové středověk stále mají. Jiná víra, jiná mentalita, jiný kraj, jiný mrav. Mě vůbec nevadí kdokoliv odlišný ode mě, pokud mě nepoškozuje. Všechno má ale své meze...

Muslimských emigrantů stále přibývá a oni sami se množí obrovskou rychlostí. Za chvíli budeme vytlačeni z Evropy až někam do moře. To není z mojí hlavy. To říkají muslimové trvale žijící v Holandsku. Demonstrace v Londýně nebo naprostý brajgl v Paříži - o tom už jste taky nejspíš slyšeli, že?

Každému bezvěrci uřezat hlavu ve jménu Alláha. Alláhu akbar. Vzít s sebou ve jménu Alláha při jednom bombovém útoku stovky lidí. Každý, kdo nevěří v Alláha, je špatný. Dávají zbraně do rukou malým dětem, aby se naučily za svou víru bojovat v co nejmladším věku. Ah, jací hrdí otcové. Budou pyšní ještě víc, až budou moci svůj život položit ve jménu Alláha. Dívky ve škole mají nosit šátky (pokud je do školy dají), mají se pravidelně modlit, kdykoliv budou sezvání k modlitbě.

Mešity v srdci Evropy a zahalené ženy, poslušně cupitající za svými muži. Jsou méně než věci. Dívky se mohou vdávat už v dětském věku. Sám prorok Mohamed se oženil s šestiletou dívenkou, o tři roky později s ní měl sex. Ženy jsou naprosto podřízené svým manželům, jsou něco méně než věci. Posunutí věkové hranice dívek pro vstup do manželství na 17 let nebyl uznán. Důvod? Krácení práv manžela.

Některé rodiny v muslimských zemích bývají velmi chudé, proto jsou ochotné svou dceru prodat za pár dolarů bohatému manželovi. Rozhodne se od něj odejít? Vražda ze cti není vyjímkou ani v Evropě. Rozhodne se dívka odejít od rodičů, protože se chce osamostatnit a na vdávání se necítí? Proč jí nepolít obličej kyselinou... Znásilní jí někdo? Ukamenovat jí a viníka propustit. 

m

Zkuste je za takové zločiny trestat po našem. Je to diskriminace jejich víry a přesvědčení.

V některých zemích se též praktikuje ženská obřízka. Jediný, kdo má právo na sexuální uspokojení je muž. Ženy bývají zmrzačené, často též umírají na záněty a vykrvácení během zákroku, pokud přežijí, jejich sexuální uspokojení se bude rovnat nule... Nechceš si tohle nechat udělat?! Jsi běhna, která nikdy nesežene manžela. Tečka.

Je toho ale podstatně víc...

Nedej bože přiznat svou homosexualitu. V nejlepším případě vás zastřelí, v tom nejhorším... Svážou vás, zacpou ústa, ucpou konečník a ještě předtím do vás naládují projímadlo. Dobrou chuť. Bolestivá smrt následkem exploze střev je na světě.

A muslimů je v Evropě čím dál víc. Samozřejmě existují ti, co se chovají slušně, ale.. Vyjímka v mnohých případech potvrzuje pravidlo.  Pokud se přizpůsobíme my jim, bude to okay. Když oni se nepřizpůsobí nám, je to taky okay. Nechcem se přizpůsobit? To už zdaleka nebude tak okay.

Zdravím svou mladší sestřičku do Londonistánu.

Ústupky další a další. Dovolíte si cokoliv říct na jejich adresu a hned jste islamofob, xenofob a netolerantní hajzl. Je to přece tak mírumilovné náboženství, ne? Bouří se proti zákazu stavění dalších mešit a minaretů v Evropě, protože utlačujeme někoho na základě jeho víry. A že někdo utlačuje nás v naší vlastní zemi je už vedlejší. Přece si nepokazíme pověst dokonale tolerantní společnosti, přijímající cokoliv jiného s otevřenou náručí...

s

Příště si tu zavedeme právo šaríja, abychom se náhodou ze strachu nestali obětmi svaté války. . I samotní věřící mají strach. Strach ze sebe samotných, proto slepě následují jednu jedinou myšlenku. Nemají se čeho chytit. Jsou to vlastně chudáci. 

A co my? To už není láska k jinakosti a tolerance. Tohle už regulérně je strach. Strach z nich. Může se nám to stát osudným.

Upřímně, muslimové by to samé neudělali. Zkuste si přijet do nějakého muslimského státu, žádat tam azyl. Bude vás tam víc a zkuste si tam postavit kostel. Nedovolí vám to. Noste si tam dle své víry a přesvědčení tričko s krátkým rukávem a šortky a dejte si k obědu vepřovou flákotu. Tak dlouho budete provokovat, dokud vás jako bezvěrce ve jménu Alláha nepohřbí zaživa. Zákony jsou přímo podřízené Koránu, takže ani legislativa s tím nic neudělá. Dejte někomu s jejich uvažováním zbraň do ruky a je to ještě horší.

m

Chtějí to samé dělat i tady. Jak daleko jsme díky multikulturní společnosti ochotni zajít? Jak to tady bude vypadat za pár let? Neodvažuju si pomyslet. My se ve své vlastní zemi ještě budeme muset omezovat, až se zničíme úplně. Zničí nás náš vlastní strach. Naše tolerance. My samotní. 

Kdysi kvůli své jediné správné víře vraždili křesťané. Karta se obrátila.

Říkám si proč?! Proč tohle ve jménu nějakého boha?! Přál si to snad?!

Když už konečně ty zfanatizovaní truhlíci a extrémisti pochopí, že všechny svaté knihy bez vyjímky sepsal člověk a ten si tam mohl napsat cokoliv chtěl, bude už pozdě. Je dobré v něco věřit, horší je kvůli své slepé víře ničit životy lidí, kteří věří v něco jiného.

Někdo se přece jen snaží najít řešení, ale tady nejsem zrovna optimista. Doufám, že se muslimské Evropy nikdy nedočkáme, ale to je tak jediné, co můžu. Věřit.

Jednoho dne se tady všichni pomlátíme a bude. Těším se, až za tohle někdo zmlátí mě.

Možná bude v roce 2012 opravdu konec světa. Jedna jaderná střela a ze srdce Evropy zůstane kráter...

Věř v co chceš, pokud tím neškodíš ostatním. Necpi nikomu svou víru, když on jí necpe tobě. Pokud ti jí cpe násilím... Potom k tomu už nemám co říct.

Mějte se berušky

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | 23. dubna 2010 v 22:58 | Reagovat

No tak ale do háječka zelenýho s komentářema! Takovej dlouhej sem měla a prej neautorizovanej přístup? Šmejdi xD
Ehm, tak teda znova:D
Nemůžu nic jinýho než souhlasit. Nikdy sem neuznávala tohle- choď zahalená, vdej se třeba v 11 a hlavně nedržkuj a podobný věci. Co má ta holka pak za život? Žádnej.
Ne, opravdu tuhletu víru nechápu...vlastně nechápu žádný fanatický vyznávání, kdy jsou schopni i vraždit.
Člověk by si řekl fajn, nebudu to řešit, ale když si pak čtete o tom, jak chudáka ženskou zbičujou vlastně za nic, tohle je co? Svoboda?
Až mi tihle chytráci dotáhnou před dveře třeba Boha- ok, uvěřím.
Neodsuzuju ty, co to berou tak jak to je, ale blbečky co budou jenom vykřikovat, všechny ostatní co jim nezapadají do měřítek budou šikanovat a pořvávat na ně, ty fakt nemám ráda.
A tyhlencty ubožáky, co ženy takhle utlačujou, ty už vůbec ne. Co má asi za život, když ji jako malou udělají obřízku, která musí sakra bolet, když musí chodit div ne v pytli, jenom aby se ostatní chlapi náhodou nemrkli.
Myslím si, že tě nikdo nepůjde zabít, nezorganizuje nálet ani ti nepolije obličej kyselinou, je to jenom názor, ve kterým nevidím žádný vulgární výrazy, který by někoho mohli poškodit, tak co? Názor má každej a jak oni můžou nemít rádi nás, my zas nemusíme mít v lásce je.
Věřit můžeme v cokoliv, ale všechno má svoje meze.
No, tak to asi bude všechno co bych k tomu řekla:-). Napsal si to výstižně a pravdivě, moc hezký;-).
Zatím se měj pěkně, pa♥

2 BlackFish BlackFish | 24. dubna 2010 v 1:29 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím, není správný někomu nutit svojí víru a stejně tak mu jeho víru zase vyvracet a urážet. Každý by měl věřit v to, co je mu příjemný a co mu vyhovuje a neměl by ho nikdo do ničeho nutit, ale bohužel tohle pořád ještě někteří jedinci nechápou...a taky je uplně jedno, jak "to" čemu věříš pojmenuješ, každý za tím může vidět něco jiného, a každý tomu říká jinak. Máš pravdu, od začátku roku je všechno tak nějak na hlavu, není to vidět jen v nepochopitelným chování lidí, ale taky na přírodě, která už je pořádně naštvaná, což nám dává najevo katastrofama, kterýma nás od začátku roku "poctila" Hmm, tak si tak říkám, co nás tady zlikviduje dřív, jestli příroda nebo "úžasná" fanatická a netolerantní víra...kéž vytlačení naší rasy z evropy nedojde, ale nebudu naivní...Moc povedený článek, smekám :-)   kdyby si to tak přečetlo více lidí a začalo o tomto myslím si dost aktuálním tématu aspoň přemýšlet, těžko může nastat nějaká zněna, když nad tímto každý mávne rukou, jako že jeho se to netýká...

3 Venom Venom | E-mail | Web | 24. dubna 2010 v 8:18 | Reagovat

Je to tak pravdivý, a víš že pravdu lidi slyšet nechtějí. No popořadě... třeba anglikánská církev přijímá i kněžky - ženy. Což mi taky přišlo hodně sympatické, nicméně katolíci asi ještě dlouho zůstanou sto let za opicema.

Kdysi jsem četla nějaký cestopis, už nevím jak se jmenoval. Jedna muslimka dokonce ani v Evropě nechtěla odložit ten svůj hábit. Byla na něj tak zvyklá, že si bez něj připadala jako nahá. Otázkou je, co všechno muslimské ženy podstupují dobrovolně, co je do nich vtloukáno od malička jako jediná správná pravda.

Ať už Korán, nebo Bible, všechno bylo napsáno člověkem. A napsáno tak, aby se to hodilo na tehdejší dobu. Proto zápalné oběti, prodávání do otroctví. Copak ti lidi nevidí, že naše společnost už je dávno jinde? Tedy naše drahá tolerantní Evropa? Někomu dáš prst a sežere ti celou ruku. Když slyším jaký zvěrstva se tam dějí, mám chuť je všechny odtamtud vyvozit a násilím zcivilizovat. Ale to bych byla za svini, která se neumí chovat k cizí kultuře. Jaká škoda by byla, kdyby muslimská víra nebyla už to pravé ořechové, ale přetvořená tak, aby se ženám nepolévaly obličeje kyselinou.

To samé s obřízkou. Na feministky.cz rozkošná diskuze. Prý je to náboženský obřad a tak jim to nevysvětlíš. Prý to ty ženy podstupují dobrovolně. HA HA. Je vidět, že ani o tomhle nic nevědí. Jak to zvíře, který se opovažuje nazývat šaman, může rozřezat malou holčičku? Nehledě na to, že to kolikrát nepřežijí?

Znát ty chlápky, co kdysi dávno napsali "boží slova", tu snůšku nesmyslů, šla bych je zastřelit.

4 Safi Dillingerová Safi Dillingerová | Web | 24. dubna 2010 v 8:34 | Reagovat

Vystihnuto přesně. Jehovisti sou.. no zkrátka proti nim asi nic neuděláš... nikomu neni dobrý nutit víru, pokud někdo opravdu chce, a ví že potřebuje pomoct, najde si Boha. Každý by měl v něco/někoho věřit. Taky neodsuzuju jiný náboženství, pokud okolo sebe nedělá brodel. Sama sem se teď začala hodně bavit s pár křesťanama a.. za tu dobu co je znám mi víru nikdy nenutili, i když třeba chtěj abych se obrátila, prostě mi to nenutí. Sou to úžasný lidi, lecos mě naučili... jejda to sem se rozjela :D

5 Devi Devi | Web | 25. dubna 2010 v 14:26 | Reagovat

Bůh ani víra nejsou špatné, špatní jsou lidi. Dej fanatickýmu magorovi do ruky zbraň a uvidíš, co se stane...

6 Redmoony Redmoony | E-mail | 25. dubna 2010 v 15:58 | Reagovat

Není špatné věřit, nezáleží na tom v co nebo koho. Ale je špatné ve jménu víry zabíjet, mrzačit a někomu svoji víru vnucovat, protože zrovna ta jedna je přece jediná správná a nejlepší...
Záleží i hodně na tom, jak se ke svojí víře stavíš. Pokud nikomu nic necpeš, je to v pořádku. Pokud ano, vzniká problém.
Všechna náboženství mají původ v člověku, stejně jako násilí páchané v jeho jménu. A jen člověk to může změnit...

7 Misha Misha | Web | 1. května 2010 v 10:15 | Reagovat

Jsem ráda, že na ně máme stejný názor. :-D
Vždycky když vidím Biebra nebo Jonášové v časáku, tak chcípám smíchy. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama