Anime - Junjou Romantica

5. února 2011 v 18:40 | Enemy |  Movies
jr
Zdravíčko zase po dlouhé době. :) Tenhle článek o anime jsem si prostě nemohl odpustit. Jak jistě víte, yaoi bylo teprve nedávno tématem týdne. Bylo mi řečeno, že pokud jsem neviděl JR, tak o sobě ani nemůžu prohlásit, že jsem pravý yaoista. Už můžu?Abych se přiznal... Byl jsem v rozpacích. Pochyboval jsem, že se mi to bude líbit. Viděl jsem předtím už několik různých obrázků a na youtube.com i opening a animace se mi příliš nezamlouvala. Podle množství barviček mi to připadalo tak trošku infantilní, ale dal jsem tomu šanci... To bych nebyl já, abych nedal šanci nějakému tomu yaoi, že?
Abych řekl pravdu, celé mi to přišlo absurdní. (čímž nechci říct, že se mi to nelíbilo) S každým dílem jsem byl víc a víc zmatenější. V anime se objevují celkem tři mužské páry, jejichž osudy jsou vzájemně propletené a z nějakého nevysvětlitelného důvodu jsou díly seřazené jaksi na přeskáčku. Prostě a jednoduše - v jednom díle se vyostří situace jednoho páru a v dalším díle už se zase řeší pár jiný. K páru z dílu jedna se postupně vracíme až tak po jednom - dvou dílech a mezitím stihneme směle zapomenout, o co vlastně šlo. Ufff! 

A jak to vlastně mají výše zmíněné páry?

První z párů, jak již název napovídá, je Junjou Romantica. Též by se dalo říct, že je ústředním párem celého anime...

Akihiko-and-Misaki-junjou-romantica-14699106-1600-1200

Misaki je 18tiletý, lehce podprůměrný student, který se snaží dostat na vysokou. Je sirotek a z rodiny mu zbyl pouze jeho starší bratr Takahiro. Akihiko (přezdívaný Usagi - "králíček"), je uznávaný spisovatel... především přiteplených románů a též Takahirův nejlepší přítel. Takahiro shání pro svého brášku doučování... a také ubytování. Odjíždí do Osaky a brášku upíchne u svého nejlepšího přítele. A kdo by to čekal... Usagi je do svého nejlepšího přítele tajně zamilovaný. Misaki to pochopitelně zjistí a je mu to o to víc líto, protože Takahiro se chystá oženit. Misakiho lítost a starost si pochopitelně náš přerostlý milovník plyšových hraček vyloží po svém a tehdy to začíná být poněkud... hodně zamotané. Majetnický Usagi si mladého studentíka přivlastní, chorobně žárlí a navíc... proč si toho roztomile se svým citům bránícího cukrouška rovnou nedotáhnout do pelíšku a neprovádět na něm opravdu úchylné věci? (ať už chce nebo ne!)
Přeze všechno oddaný Misaki je snem každého semeho. O tom se přesvědčíme i později v druhé sérii, když se na scéně objeví i Usagiho starší bráška.
Upřímně, ještě jsem neviděl někoho tak tvrdohlavého a zmateného, jako je Misaki. Sám sebe tak dlouho přesvědčuje, že opravdu není na chlapy až...

" Pořád mi není příjemné mít s ním sex, ale ty jeho velké ruce,  zvyk - jak mi vždycky
cuchá vlasy, jeho hluboký hlas, když šeptá... Myslím, že jsem do něj opravdu šíleně...''

MA
<3


Dalším z párů je tzv. Junjou Egoist...

egoist

Hiroki (bože, nesnáší, když se mu tak říká!) je rozený egoista. A také profesor literatury tajně zamilovaný do svého kamaráda z dětství Akihika. Nowaki se postupně dopracuje od květináře až ke studentovi medicíny. Jejich osudy se ale setkají jinde než na půdě školy - v parku, kde se Hiro-san užírá z nešťastné lásky. A jak to tak bývá.. přeskočí jiskra. Hiroki je zapšklý a nestojí o nejméně o hlavu většího studenta, opakovaně vyznávajícího se ze svých citů. Čím tvrdší slupka, tím měkčí jádro. A jak to tak bývá - čím víc se bráníte, tím víc do toho budete padat, až nakonec zjistíte, že jste v tom až po uši... Už nechcete, aby se vám ten člověk musel v něčem vyrovnat, abyste ho měli rádi, prostě... milujete a chcete být bezvýhradně milováni.

:)

Což nebývá moc obvyklé, v tomto páru je seme ten mladší. I přes Nowakiho štěněčí kukuč. I přes Hirokiho postoj a povahu je to uvnitř vlastně jemný a citlivý uke, který (jak to tak bývá) nakonec podlehne.

<3

Třetím a posledním párem je Junjou Terrorist...

ms

To je prostě osud. Tak to aspoň vidí talentovaný 18tiletý (pro změnu!) student a syn ředitele univerzity Shinobu, když ho v metru přepadne banda výtržníků a zachrání ho jistý profesor Miyagi. Od té doby nedá Shinobu Miyagimu pokoj, pronásleduje ho a snaží se ho přesvědčit, že jsou pro sebe stvořeni a že je do něj šíleně zamilovaný. Pochopitelně od Miyagiho přímo vyžaduje, aby opětoval jeho city. V tu dobu Miyagi nazve tohohle tvrdohlavého otravu teroristou.
Ti dva se ale znají už déle. Shodou okolností je Shinobu Miyagiho bývalý švagr. Kdysi se Miyagi oženil s jeho sestrou, ale rozvedli se - a to také kvůli tomu, že si Miyagi nedokázal vypořádat se svou minulostí. Dříve byl zamilovaný do své profesorky a i když zemřela, stále na ní nedokázal zapomenout... A hádejte,  kterému otravnému a terorizujícímu studentíkovi se podařilo vytěsnit paní profesorku z Miyagiho srdce?

ms
Ano, správně. :)

A co říci na závěr?

Popravdě, nic "převratného" nečekejte. Tohle anime je opravdu jemná záležitost, nečekejte žádné animované porno. Moc "podstaného" toho vidět není, ale pokud vám budou stačit náznaky, tulení a pár polibků, rozhodně si přijdete na své. Jestli to nestačí, můžete si projít mangu. Pokud jste opravdu silně gayofilní, tak vám udělá ohromnou radost fakt, že většina (mám pocit, že snad všichni) muži vystupující v tomto anime dřívě nebo později úplně zbuzní.

Ač jsem tomuto anime nedával příliš velké šance a místy jsem opravdu nechápal, (a abych se přiznal, chvílemi mi to i lezlo na nervy) musím říct, že jsem si ho přímo zamiloval... :) K těm dvěma sériím o 12ti dílech se velmi rád vracím a věřím, že rozhodně nejsem sám. :)

Mějte se berušky

Teplu zdar :)

jun 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moony Moony | E-mail | 5. února 2011 v 19:00 | Reagovat

Já jsem z toho, upřímně řečeno, zmatená už teď xD ale zkusím se tím prokousat a uvidíme.. Zní to zajímavě :o)

2 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 6. února 2011 v 8:40 | Reagovat

Kdyby mi ta japonská jména nezněla tak stejně... :-D Zbuzní je moc pěkné slovo. Asi bych se na to měla kouknout.

3 Petr Petr | Web | 11. února 2011 v 18:40 | Reagovat

Cus pěknej blog mrkni sem www.hrypropc.blog.cz/ :-)

4 Destiny Destiny | Web | 22. února 2011 v 19:49 | Reagovat

vypadá fajnově :)

5 Christine Christine | E-mail | Web | 17. července 2011 v 10:59 | Reagovat

Četla jsem to jako mangu, asi první 2 díly a absolutně jsem si to zamilovala, je pravda, že jako anime je to dost zmatené, ale takové ty citlivé, zamilované scénky mi nahání husí kůži.. To prostě miluju :-P

6 tea length beach wedding dresses tea length beach wedding dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 17:59 | Reagovat

Hey webmaster, good morning. Excellent blog post. You have gained a fresh subscriber. Please keep up the good work and I look forward to more of your superb posts. Take care, .
http://www.isdress.org

7 Peterget Peterget | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:30 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama